Yüzücülerimizden Büyük Başarı

Yüzücülerimizden Büyük Başarı

28 kasım 2 aralık tarihleri arasında istanbulda gerçekleştirilen Yıldızlar ve Gençler Kategorisi Milli Takım Seçme müsabakasına sporcularımız Serkan Suvay, Emre Akar, Can Burmaoğlu, Kaan Orhan, Bengü Aktarmaç ve Dilan Futsi ile mücadele ettik.

Sporcularımız; Can Burmaoğlu ve Kaan Orhan 100 metre kelebek yarışında Türkiye 1.liği ve 2.lik elde ederek Milli Takım Sporcusu olmaya hak kazanmışlardır.

Bengü Aktarmaç 200 metre kurbağalama müsabakasında Türkiye 3.lüğü başarısını elde etmiş ve Milli takım aday kadroya dahil edilmiştir. Ayrıca sporcumuz diğer yarışlarında da A final yüzerek okulumuzun adını defalarca okutmuş ve tüm yüzme camiasına ezberletmiştir.

Diğer sporcularımız ise yüzdükleri yarışlarda finale kalmışlar ve kurumumuzu büyük bir çabayla ve başarıyla temsil etmişlerdir.

Daha ilk yılından Milli takıma sporcu kazandırmaya başlayan kurumumuz yöneticileri; “5 yıl içerisinde Türkiye’nin en güçlü yüzme kulüplerinden birisini olmayı hedefliyoruz. Okulumuz öğrencilerinin yüzme sporuna olan ilgileri bizleri çok mutlu ediyor. Çok fazla talep var ve yüzme eğitim merkezimiz bu talebi kaldırabilecek güçte.” diyerek sporcularımızın başarılarını kutlamışlar ve gelecek hedeflerimizden övgüyle bahsetmişlerdir.